Atrakcje regionu

W pobliżu ośrodka znajduję się wiele ciekawych miejsc które warto zobaczyć w tym: zabytki architektury, miejsca rozrywki i wiele więcej. Oto kilka ciekawych propozycji na pobliskie zwiedzanie.

 

1. Muzeum Budownictwa Ludowego (8 km)

skansen w Olsztynku, który warto zwiedzić ze względu na dużą różnorodność zasobów i ekspozycji, które nawiązują do kultury regionu, a także liczne imprezy, jakie odbywają się tu w sezonie letnim. Polecamy wizytę w Parku Etnograficznym m.in. podczas takich wydarzeń, jak: Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie, Festiwal Wschód Piękna, Regionalne Święto Ziół, Tajemnice Ciesiołki, Święto Ziemniaka, Wielki Dzień Pszczół, Warmińskie Dni Rodziny i wielu innych.

 

2. Park Rozrywki Aktywnej BARTBO w Butrynach (20 km)

to kilkanaście atrakcji dedykowanych dla dzieci i dorosłych, którzy uwielbiają relaks na świeżym powietrzu. W tym rodzinnym parku rozrywki na gości czekają m.in.: park linowy, strzelnica, tory przeszkód, karuzele, piłko-bilard, dmuchańce, eko-labirynt oraz zorbing. Zabawa odbywa się w bezpiecznych warunkach, pod czujnym okiem instruktorów i wykwalifikowanego personelu.

 

3. Olsztyn (25 km)

terytorialna i kulturalna stolica regionu warmińsko-mazurskiego oferuje wiele atrakcji oraz ciekawych miejsc wartych zwiedzenia. Wśród licznych propozycji na uwagę zasługuje m.in. Stare Miasto, XIV-wieczny gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej, Planetarium i Obserwatorium, Papugarnia czy Warmiolandia. W Olsztynie odbywa się również mnóstwo imprez, dlatego warto na bieżąco śledzić kalendarium wydarzeń w stolicy Warmii i Mazur.

 

4. Pole bitwy pod Grunwaldem (19 km)

dla wielu to obowiązkowy punkt na turystycznej mapie Warmii i Mazur. Miejsce słynnej batalii pomiędzy Krzyżakami a zwycięskimi siłami dowodzonymi przez Władysława Jagiełłę, to ważny element historii Polski i okazja do różnych imprez upamiętniających to wydarzenie, które odbywają się tu cyklicznie w rocznicę bitwy (15 lipiec).

5. Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie (25 km)

za sprawą objawień maryjnych z 1877 roku jest to jedno z najsłynniejszych miejsc pielgrzymkowych w kraju, które każdego roku odwiedza blisko milion osób.

 

6. Kanał Elbląski (30 km)

unikatowa na skalę światową droga wodna, która prowadzi przez sieć jezior i charakteryzuje się z niespotykanymi w tej części świata pochylniami do transportu statków.

 

7. Warmia Park w Pluskach (20 km)

zespół obiektów stworzony do poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia, harmonijnie wkomponowany w naturalne piękno mazurskiej przyrody (między jeziorami Pluszne i Łańskie). To miejsce, w którym na gości czeka m.in. aquapark z takimi atrakcjami, jak baseny, zjeżdżalnie, zewnętrzne jacuzzi, rwąca rzeka, tężnie solankowe, podwodne akwaria, groty dla zakochanych i profesjonalne SPA.

 

8. Zamek w Nidzicy (30 km)

warownia wybudowana na przełomie XIV i XV wieku, która stanowiła strategiczny element w krzyżackim systemie obronnym.

 

9. Łowisko Szwaderki (5 km)

wielokrotnie wybierane w środowisku wędkarzy najlepszym łowiskiem w całym województwie warmińsko-mazurskim. Jezioro Pluszne posiada status łowiska specjalnego, dzięki czemu jest regularnie zarybiane. Urokliwe i pełne walorów przyrodniczych miejsce, obfituje w dorodne szczupaki, leszcze, okonie i inne gatunki ryb.

 

10. Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i Historii Olsztynka (8 km)

niezwykle interesujące muzeum interaktywne z bogatą kolekcją eksponatów. Wizyta w tym wyjątkowym miejscu skłania do refleksji, a multimedialne prezentacje rozbudzają wyobraźnię odwiedzających.

 

powrót

Udostępnij post

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
Copyright © Ośrodek Waszeta 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym. Administrator danych, Polityka Prywatności

COVID-19 Sprawdź jakie procedury stosujemy, w związku z pandemiąwięcej