POWRÓTGALERIAOFERTAATRAKCJEWESELAINNI O NASKONTAKT

1. Łowiska

Położone 5 km od ośrodka Gospodarstwo Rybackie w Szwaderkach, zostało wybrane w roku 2010,po raz kolejny przez wędkarzy w konkursie organizowanym przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, najlepszym łowiskiem w województwie warmińsko-mazurskim. Jezioro Pluszne należy do łowisk specjalnych Gospodarstwa Rybackiego Szwaderki i jest przez nie regularnie zarybiane, bez trudu można złowić tu wiele gatunków smacznych ryb, takich jak szczupak, leszcz, czy okoń.

www.szwaderki.pl

2. Warmia Park w Pluskach (zespół basenów)

Położony 20 km od naszego ośrodka, Warmia Park (również nad jeziorem Pluszne) został zaprojektowany z myślą o połączeniu jego efektownych wnętrz z przepiękną przyrodą otaczającą cały kompleks Term Medical WARMIA PARK.

Czeka tu na Państwa wiele atrakcji m in. porywające kropelki ciepłych, rwących strumyków, tajemnicze, pełne zieleni zakamarki, oryginalne tężnie solankowe, ściana wspinaczkowa, spektakularne groty basenowe z podwodnymi akwariami, whirpool, groty zakochanych z ławeczkami do podwodnego masażu, fascynujące gejzery oraz oryginalna łączka do opalania ze światło- i muzykoterapią.

3. Spływy kajakowe

W okolicach Olsztynka mają swe źródła dwie rzeki, które natura wręcz stworzyła do spływów kajakowych. Są to Łyna – jedna z największych rzek Warmii i Mazur, która przepływa przez Olsztyn oraz Marózka - należąca do najpiękniejszych szlaków kajakowych Warmii. Raz płynie spokojnie łącząc malownicze jeziora to znowu skacząc po kamieniach przecina głębokie jary.

4. Szlaki rowerowe

Jeśli jesteś amatorem wycieczek rowerowych to zapraszamy do nas! W pobliżu ośrodka wypoczynkowego przebiega wiele ciekawych szlaków rowerowych. Trasy są zróżnicowane pod względem trudności, pozwalają zrelaksować się na łonie dziewiczej natury oraz dokładnie poznać walory naszego regionu.

5. Regaty

W okresie letnim nad jeziorem Plusznym organizowane są regaty, spływy kajakowe oraz wiele innych atrakcji wodnych.

6. Skansen w Olsztynku (5 km)

O merytorycznej wartości Muzeum w największym stopniu stanowią zasoby zbiorów i ich różnorodność. Zgromadzono je w czterech działach: Architektury, Kultury Materialnej, Sztuki Ludowej i Folkloru oraz w Bibliotece i Archiwum. Obiekty budownictwa ludowego pochodzące z Warmii, Mazur, Powiśla, Barcji, Sambii i Małej Litwy zwanej również Pruską Litwą.

www.muzeumolsztynek.pl

7. Lato artystyczne w Olsztynie (25 km)

Olsztyn jest stolica Warmii i mazur. Posiada wiele ciekawych miejsc wartych obejrzenia. O to niektóre z nich. Ponadto sezonie letnim na starówce w Olsztynie występuje wielu znanych artystów, będąc na wczasach w Waszecie koniecznie wybierz się na koncert do nowo odrestaurowanego amfiteatru.

www.olsztynskielatoartystyczne.pl

8. Pola Bitwy Grunwaldzkiej (19km)

W pobliżu Grunwaldu miała miejsce jedna z największych bitew między Krzyżakami (ok. 21 tys.) pod dowództwem Ulricha von Jungingena a połączonymi siłami polskimi, litewsko-ruskimi i oddziałami czeskimi (ok. 29 tys.) pod wodzą Władysława Jagiełły, zakończona zwycięstwem Polaków i ich sprzymierzeńców. W roku 2010 obchodziliśmy 600-lecie bitwy, z tej okazji gruntownie odrestaurowano i zmodernizowano obiekt, a na uroczystości rocznicowe przybyło liczne grono braci rycerskiej oraz wiele osobistości polskiego życia publicznego.

www.grunwald1410.pl

9. Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie (25 km)

Prawdziwym klejnotem Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie jest wizerunek Matki Bożej, zwany powszechnie Matka Bożą Gietrzwałdzką. Obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej należy do grupy obrazów wzorowanych na ikonie znajdującej się w ‘’ Kaplicy Przewodników ‘’ w Bizancjum, którą według tradycji miał namalować Święty Łukasz.

10. Kanał Elbląsko-Ostródzki (30 km)

Kanał jest unikatem na skalę światową z niespotykanymi nigdzie indziej w Europie pochylniami do transportu statków. Został zbudowany w latach 1845-1860.

www.zegluga.com.pl

Zapraszamy na wczasy, zielone szkoły, kolonie, obozy na Mazurach !

Ośrodek Wypoczynkowy "Waszeta" , 11-015 Olsztynek ,Waszeta 6 ,tel. (89) 519 40 70, 506-307-076
e-mail:
waszeta@post.pl
   
Zapraszamy również do Ośrodka Wczasowego:

Ostrów Pieckowski k/Mrągowa www.epiecki.pl,  Bęsia k/Biskupca www.owbesia.pl
Piecki k/Mrągowa www.owpiecki.pl